Gloucester Prison !Chyba każdy nas , a przynajmniej większość , miała okazje obejrzeć hollywoodzki klasyk "Twierdza". Hit mojej młodości , był niebywałym dziełem kinowym , który za każdym razem oglądany wzbudzał emocje i budował pasje do dzisiejszego zamiłowania .

Jednostka specjalna , której zadaniem było ocalić świat stawiła czoło misji niemożliwej , brak różowego scenariusza budził w nas jeszcze większą uwagę , kiedy ginęli operatorzy w dramatycznej scenie w łaźni , film w moich oczach zdobywał oscara .

A w tym wszystkim było Alcatraz !

Sławne wiezienie po dziś dzień budzi emocje , skrywając historie , które swoją tajemniczością , budują mroczna atmosferę .

Scenariusz , miejsce , muzyka zbudowały legendarna produkcje , która po wielu latach wciąż tkwi mi w głowie .

Jako operator airsoftowych sił specjalnych , zafascynowany swoim hobby , z uwielbieniem mógłbym wyobrażać sobie miejsca w których potyczka w moim mniemaniu byłaby epickim wydarzeniem . Spekuluje , ze nie jestem jedynym w swoim rodzaju , któremu puszczają wodze wyobraźni .

Ale właśnie na tym to polega ...Gloucester Prison , bo o nim dziś mowa , to historyczne miejsce liczące sobie ponad dwieście lat , olbrzymi obiekt będący na liście marzeń wielu airsoftowych graczy .

Obiekt w prawie całej okazałości jest dostępny , stołówka , cele , spacerniaki , plac główny gdzie niegdyś były briefing dla skazańców , to wszystko jest na wyciągnięcie ręki .

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania budując realistyczny klimat , będąc w środku mamy wrażenie jakby wiezienie jeszcze pare godzin wcześniej tętniło życiem .

Przybory codziennego użytku , w pełni umeblowane cele , łóżka posłane na nocny odpoczynek , wszystko to co sprawia ze czujesz się w 100% jak w więzieniu .Mimo gruzu , który leży gdzie nie gdzie i tuneli które na potrzebę naszych airsoftowych gier zostały wydrążone to miejsce ma 10/10 w skali bezpieczeństwa .


Dzięki uprzejmości Kam Jabolix , który opowiedział o swoich przeżyciach w tym spektakularnym miejscu , możemy dziś czytać ten artykuł .


Niedziela 6 czerwca dwa Teamy WRE .

Team Xray oraz Team Roma , operatorzy oby dwóch pokonali wiele kilometrów aby zmierzyć za murami więzienia . Kamil , Mateusz i Dzejson jako nasze jednostki reprezentowali nas podczas gier .

Mieliśmy także okazje ponownie spotkać były Team Bravo , który dziś już pod inna nazwa reprezentuje w dalszym ciagu świat airsoftowych maniaków , to Thunder !


Cala rozgrywka zrzeszała około 50 graczy , co było idealnym podejściem do całokształtu walki i budowania klimatu .

Większość obiektów na których się spotykamy , preferuje masowe imprezy , co w wielu sytuacjach psuje klimat i buduje tylko i wyłącznie chaos , przeradzający się mimo scenariuszy w typowy deatmatch .


Tutaj jednak było inaczej !


Pierwszym scenariuszem była obrona punktów , drużyna przeciwna na hasło marshalla atakowała już ustawionych operatorów po przeciwnej stronie mapy i na odwrót .


Drugi scenariusz to z kolei scenariusz idealnie odwzorcowujący dzisiejsze czasy i fakt pandemii w której mamy nieszczęście uczestniczyć . Zainfekowany Corona wirusem obiekt znajdujący się w helikopterze na dziedzińcu , wymagał od naszych operatorów nie lada wyczynu , po pierwsze musieliśmy go odbić , po drugie przetransportować do danej celi .

Ale tutaj organizator utrudnił zadanie !


Ekipa , która próbowała odbić zainfekowanego z helikoptera , jasno wiedziała co ma zrobić , z kolei następna grupa , która chciał odnaleźć go w celi , musiała najpierw odnaleźć telefon ukryty na obiekcie, w którym były informacje o lokalizacji chorego .


Kolejnym scenariuszem była lokalizacja przedmiotów , potrzebnych do stworzenia bomby , unikatowe fanty były ukryte w najbardziej mrocznych i mało dostępnych zakamarkach obiektu , co sprawiało ze operatorzy musieli się wykazać spostrzegawczością i kreatywnym podejściem do zadania .Wiezienie Gloucester jak większość , więzień w Anglii to architektura wiktoriańska , stare mury i czas , który je pochłania tworzą dość mroczny klimat , wiele korytarzy czy pomieszczeń to ciemne miejsca gdzie idealne sprawdza się tracer , a i wykorzystanie latarek jest nie uniknione .

Zdecydowanie jest to obiekt , który nie promuje wywalania kilogramów kompozytu w bezsensowny sposób , przy mniejszej ilości graczy , gra strategia oraz taktyka to filary tego miejsca , które zrzeszają graczy dla których gra jest naprawdę ważna , będąc miejscem które dzięki temu podtrzymuje tradycyjne i profesjonalne podejście do Airsoftu .


Reasumując wydarzenia tamtej niedzieli , kolejny obiekt , który swoją okazałością i organizacja przewyższa obiekty dotąd przez nas odwiedzane , atmosfera i bezstronni Marshale , doborowe towarzystwo zaprzyjaźnionej Grupy Airsoftowej Thunder oraz najistotniejsza sprawa ilość graczy odpowiednia do Airsoftowych potyczek z których można wyciągnąć to czego oczekujemy ...

87 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie